Pudełka fasonowe

Opakowania fasonowe składają się z jednego formatu. Dno pudła składa się tak, aby utworzyć dwie lub więcej ścian bocznych oraz pokrywę. 

Opakowania fasonowe to pojęcie niezbyt znane. Nie każdy klient wie, że oznacza ono po prostu pudełka (kartony) nie wymagające zaklejania. Powstają z wykrojnika, a ich kształt można dowolnie zaprojektować, zgodnie z życzeniem klienta i potrzebami wynikającymi z zastosowania. Składanie pudełka fasonowego odbywa się nieco inaczej niż w przypadku pudeł klapowych, które najczęściej warto zakleić. W opakowaniach fasonowych specjalnie zaprojektowane elementy zazębiają się ze sobą, tworząc mocny i trwały karton. Dzięki temu, każde wykonane przez nas opakowanie tego rodzaju można dowolną ilość razy rozkładać i składać, co pozwala na wielokrotne wykorzystanie i łatwy transport.

Opakowania fasonowe są najczęściej zamawiane dla branży gastronomicznej, spożywczej, cukierniczej a także do archiwizacji dokumentów. Oprócz tego są popularnie wykorzystywane również jako opakowania ozdobne.

Pudełka fasonowe możemy dla Państwa wykonać zarówno w niewielkich, jak i dużych ilościach – zależnie od zapotrzebowania Klienta na tego rodzaju opakowania.

W naszej ofercie znajdują się pudełka:

z tektury 1,5 , 3 i 5 oraz tektury LITEJ. 

dwustronnie szare, jednostronnie białe, obustronnie białe, 

z opcją dodatkowego wyposażenia (przekładki, kratownice,)

Oferujemy doradztwo w zakresie opracowania nowych opakowań poprzez przygotowania projektu, wykonanie partii próbnej do realizacji docelowego zamówienia. Przy projektowaniu dobieramy odpowiedni surowiec biorąc pod uwagę przeznaczenie opakowania, sposób składowania i transportowania jak i warunki magazynowania.

Wycena jest sporządzana indywidualnie dla każdego zamówienia, z uwagi na konieczność uwzględnienia wszystkich elementów, takich jak: rodzaj tektury (fala, gramatura, pokrycie), rozwiązanie konstrukcyjne, wymiary opakowania (długość, szerokość, wysokość) podajemy w "mm" podany wymiar przez Państwa jest traktowany jako wymiar WEWNETRZNY.